Techinside Google News
Techinside Google News

Kingfisher bulut için Google Cloud’u seçti

Kingfisher, perakende sektörünün bir sonraki dijital çağını başlatmasına yardımcı olurken dijital yeteneklerini geliştirmek için Google Cloud ile beş yıllık stratejik bir ortaklık imzaladı.
- Advertisement -

Uluslararası bir ev geliştirme şirketi olan Kingfisher, perakende sektörünün bir sonraki dijital çağını başlatmasına yardımcı olurken dijital yeteneklerini geliştirmek için Google Cloud ile beş yıllık stratejik bir ortaklık imzaladı.

Uluslararası 1.500’den fazla mağazası, 80.000 tam zamanlı çalışanı ve B&Q, Castorama, Screwfix, Brico Dépôt ve Koçtaş’ı içeren bir marka portföyü ile Kingfisher’ın hızlı bir şekilde yenilik yapmasını sağlayacak güçlü bir ortağa ihtiyacı vardı.  Kingfisher, perakende markaları ve müşterileri, Google Cloud’un altyapısından, platform hizmetlerinden ve yapay zeka çözümlerinden yararlanarak çok sayıda avantaj elde edecek. Bunlar arasında daha uzun web sitesi çalışma süresi, daha iyi tahmin, daha sorunsuz müşteri merkezli deneyimler, iyileştirilmiş kişiselleştirme ve Google Cloud’dan birinci sınıf mühendislik desteği yer alıyor.

Kingfisher aynı zamanda Avrupa’daki en büyük SAP kurumsal kullanıcılarından biridir ve şimdiden şirket içi eski iş yüklerini Google Cloud’a taşıyor. Bu, dijital geleceğe hazırlanırken mevcut verilerine daha hızlı ve daha esnek erişimin kilidini açıyor. Aynı zamanda Google Cloud’un açık yaklaşımı, Kingfisher’ın çoklu bulut stratejisine devam etmesine olanak tanıyacak.

Kingfisher’ın baş dijital ve teknoloji sorumlusu JJ Van Oosten: “Kingfisher’da iddialı bir teknoloji stratejimiz var. Google Cloud, özünde bir mühendislik kuruluşudur ve aynı zamanda karmaşık perakende ortamını da anlamaktadır. Büyümenin bir sonraki aşamasına ve çekmek istediğimiz türden yeteneklere baktığımızda, bu fikir toplantısı bizim için gerçek bir beraberlikti” diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir