Koku değiştiren akıllı parfüm geliştirildi

0

Akıllı parfüm

Ninu isimli bir şirket CES 2021’de koku değiştiren akıllı parfüm tanıttı. Bu parfümde yapay zeka kullanılması oldukça ilgi çekti.

Akıllı parfüm Ninu

Günümüzde kullandığımız sıradan ürünler bile akıllı hale gelirken, parfümler de bu dönüşüme uyum sağlıyor. Ninu isimli bir şirket, CES 2021’de ses getiren teknolojisini tanıttı.

Ninu’nun akıllı parfümü yapay zeka desteği sayesinde ruh halinize göre kişiselleştirilebiliyor. 3 temel kokuya ve milyonlarca ek koku seçeneğine sahip olan parfüm, bunları çeşitli şekilde karıştırmanıza olanak sunuyor. Pierre isimli yapay zekaya sahip olan parfüm, ruh halinize ve cildinize en uygun parfümü sizin için seçiyor. Dolayısıyla kişileştirilmiş bir deneyim sunuluyor.

Kısa bir süre içinde patentinin alınması beklenen bu akıllı parfümün ne zaman satışa çıkacağı ve satış fiyatının ne kadar olacağı gibi sorulara henüz yanıt verilmedi. Ancak teknoloji ve kozmetiği bir araya getiren bu çalışma, yenilikçi yönüyle CES 2021’de bir hayli ilgi gördü. Ayrıca ekonomik olarak da çok büyük iki sektör olan kozmetik ve teknolojinin bir araya gelmesi ilgi çekici oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>