Techinside Google News
Techinside Google News

Kolay sipariş uygulaması Pickies, Hakkı Alkan’dan yatırım aldı!

Kullanıcılar için kolay, hızlı ve güvenli bir sipariş süreci sunan ve online ödeme ve siparişlerin kolayca alınabilmesini sağlayan Pickies girişimi Türkiye teknoloji medyasının önemli isimlerinden Hakkı Alkan’dan yatırım aldı

Dijital dönüşüm hem insan hayatını kolaylaştırıyor hem de işletmelere müşteri kazanmada hem de daha pratik ve hızlı, daha fazla seçenekler sunan hizmetler vermede yeni kapılar açıyor. Dijital dönüşüm girişimleri, bu süreçleri kolaylaştırmayı ve farklı uygulamalarla geniş bir tabana yaymayı hedefliyor. 

Türkiye’den başlayıp Dünya’ya açılan Pickies, e-ticaretin sahaya yayılmasını kolaylaştırıyor. Restoran, büfe, kafe gibi her ölçekte işletmeye tek bir uygulama üzerinden online sipariş alma ve servis verme imkânı veren hızlı yemek siparişi uygulaması Pickies, kullanıcıların yemek veya içecek siparişlerinde uzun süre sıra beklemesini engellemeyi hedefliyor. Buna ek olarak uygulamayı kullanan firma ve kullanıcılara ek faydalar da sağlayan uygulama, siparişlerin çevrimiçi oluşturulup ödenmesine ve daha sonra gidip teslim alma veya adrese getirtmelerine imkân tanıyor. Kullanıcılar siparişini verdikleri ürünü uygulama üzerinden seçip, ödemesini yapıp satın alabiliyor ve satış noktasına gittiklerinde hazır olan siparişlerini sıra beklemeden teslim alabiliyor. 

- Advertisement -

Fiziksel etkileşimi ortadan kaldırıyor

Her ölçekte işletme için dijital dönüşüm sürecini kolaylaştıran bu sistem hem zaman kazandırıyor hem de fiziksel etkileşimi ortadan kaldırıyor. İşletmelere alternatif bir satış kanalı sunarak siparişleri daha verimli yönetme, çalışma saatlerini optimize etme ve ödemeleri anonim olarak yönetme imkânı tanıyor. Son kullanıcıya sağlanan faydalar ise vakit ve nakit tasarrufu, siparişin online olarak verilmesi ile başlayan süreç, aradaki bütün offline işlemlerin ortadan kalkması ve direkt olarak siparişin teslim alınması ile sonlanıyor. Kullanıcılar, Gel-Al/Servis seçeneklerini kullanabiliyor. Her sipariş kullanıcıya sadakat puanı (Yıldız) olarak geri dönüyor, Pickies’in pazardaki diğer rakiplerinden farkı da tam olarak burada ortaya çıkıyor, yıldızlar, uygulama içinde paylaşılabiliyor. Kullanıcılar biriktirdikleri yıldızları birbiriyle paylaşarak hediye çeklerinin değerini artırabiliyor.

Kolay arayüz, kişiye özel indirim ve promosyon kodları, uygulama içi etkileşim ile son kullanıcıya değer üreten Pickies’de, uygulama içinde ne kadar kişi ile etkileşimde olursanız uygulamadan aldığınız değer artıyor. Pickies işletmelere ek satış kanalı, uygulamanın sosyal özellikleri ile doğal pazarlama, dijital pazarlama gibi değerler sunuyor. 

Kurucu ortaklar Hikmet Alp Toka ve Gökberk Kafalı tarafından hayata geçirilen Pickies, Kahve Dünyası, Burgerillas, Kahvely, Noir Pit gibi pazarın önemli markalarıyla iş ortaklığı kurmuş durumda olup, İstanbul’da 1000 lokasyona ulaşmak istiyor.

ABD ve Kanada’da oldukça büyük rekabetin bulunduğu hızlı servis pazarında Pickies, Avrupa ve Mena bölgelerinde yurtdışına açılmayı planlıyor.

H. Alp Toka, 10 yıl sonra mağaza içi yemek/kahve siparişlerinin yeni standardının online siparişler olarak gördüklerini, Gökberk Kafalı, uygulama için sosyal içerikler canlıya alındıktan sonra büyümelerinin ivme kazandığını ve e-ticaretin sosyal etkileşimle birleşmesini çok önemsediklerini belirtiyor.

Pickies kurucusu Gökberk Kafalı, Pickies girişiminin Türkiye teknoloji medyasının bilinen isimlerinden, girişimlere yaptığı yatırımlarla tanınan, ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan’dan yatırım aldığını duyurdu. Alınan yatırımın uygulamanın tabanını genişletmek, büyümeyi teşvik etmek için indirimler ve ödüller gibi seçenekler sunmak ve uygulamanın yurt dışına açılmasını sağlamak için kullanılacağı belirtiliyor. 

Daha önce oyun sektöründen Lumier Games girişimine, kısa süreli çalışma ihtiyaçları için çalışma kabini, toplantı odası gibi alanların rezerve edilerek kullanıma sunulmasını sağlayan donanım ve yazılım platformu PODA’ya, yeteneklerin, girişimcilerin ve markaların gelişimine yönelik, istihdam odaklı faaliyetler sunacak olan Co-Founder.Academy’ye yatırım yapan Hakkı Alkan, bu yeni yatırımın Türkiye girişimcilik ekosistemini gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Alkan, oyun, yapay zeka, sürdürülebilirlik, topluluk yönetimi alanlarında yatırımlarına devam edeceğini de aktardı.

Yükleyin, kazanın

Pickies uygulamasını aşağıdaki linkleri kullanarak mobil cihazınıza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, sizin için tanımlanmış olan özel kodu kullanarak ilk deneyimizde uygulamadan indirimli alışveriş yapma imkanına da sahip olacaksınız!

iOS: https://apps.apple.com/tr/app/pickies/id1660462435

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pickies

Pickies özel indirim kodu: Tech50

Mart  ayı boyunca geçerli olan bu kodu uygulamayı yüklediğinizde girin ve bir kereye mahsus 50 TL’lik indirim kuponu kazanın!

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir