Konum takip uygulamasında güvenlik açığı tespit edildi!

0

konum takip

En çok kullanılan konum takip uygulamalarından Family Locator, güvenlik açığı ile gündeme geldi. Bu açık nedeniyle kullanıcıların verileri güvende değil.

Konum takip uygulaması: Family Locator

Avustralya merkezli React Apps tarafından geliştirilen Family Locator 238 binden fazla kullanıcıya sahip. iOS platformu için geliştirilen uygulama, kullanıcıların konum verilerinin anlık olarak paylaşılmasını sağlıyor. Bu nedenle özellikle aileler küçük çocuklarının nerede olduğunu takip edebilmek için Family Locator uygulamasını kullanıyor. Ancak Sanyam Jain isimli araştırmacı, uygulamada büyük güvenlik açıkları tespit etti.

Sanyam Jain’in tespitine göre, uygulamanın bulunduğu sunucular ve veri tabanı şifreli olarak korunmuyor. Bu nedenle tüm kullanıcıların verilerine doğrudan ulaşılabiliyor.

Açığa çıkan verilerde e-posta ve kişisel bilgilere, anlık ve geçmişe yönelik konum bilgilerine ulaşılabiliyor.

React Apps, güvenlik açığı iddialarını kabul etmedi. Ancak bu açık nedeniyle şirket çok büyük bir veri ihlaliyle karşı karşıya kalabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>