Korku hikayesi yazan yapay zeka!

0

MIT’li araştırmacılar, Cadılar Bayramı’na biraz eğlence ve korku katabilmek için korku hikayesi yazabilen bir yapay zeka geliştirdi. Araştırmacılar, bu yapay zekada “Frankenstein” yazarı Mary Shelley’den esinlendi.

Shelley korku hikayesi yazıyor

MIT araştırmacılar tarafından geliştirilen yapay zeka programı, kendi korku hikayelerini yazıyor. Shelley AI isimli yapay zeka, efsanevi romancı Mary Shelley’in adını taşıyor. Shelley AI, esinlenmelerden faydalanıyor. Korku nesnelerini ve olaylarını tıpkı bir puzzle gibi uyumlu bir şekilde birleştirebiliyor. @shelley_ai hesabıyla Her saat başı Twitter’dan kısa bir korku hikayesi paylaşıyor.

İşte yapay zekadan örnek bir hikaye:

“Beni izleyen bir şey hissediyordum, orada duran karanlık gölgeyi yüzündeki kin ve nefretle görebiliyordum. Korkmuştum, bu yüzden gözlerimi bu şeyden alıp, arkamda olduğunu görmek için aynaya doğru döndüm!”

Bu, Cadılar Bayramı için özel olarak hazırlanmış ikinci MIT yapay zeka yazılımıdır. Geçen yıl mühendisler Nightmare Machine’i kurmuşlardı. Nightmare Machine, görselleri insanlar için korkutucu hale getirebilmek için tasarlanmıştı. Yüzünüzün resmini makineye yüklediğinizde sizi bir zombiye çevirmekteydi. Ayrıca bir mekan resmi yüklediğinizde ise mekanı terk edilmiş veya kanlı bir olay yerine dönüştürmekteydi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>