Kredi kartı kullanımı avantaj sağlıyor mu?

0

Kredi kartı kullanımı

LendingTree’nin açıkladığı yakın tarihli bir ankete göre, katılımcıların yüzde 65’i kredi kartında bakiye taşımanın kredi puanlarını iyileştireceğini düşünüyor. Ayrıca, ankete katılanların yüzde 35’i kredi kartlarının faiz oranlarını bilmiyorlar.

LendingTree baş kredi analisti Matt Schulz, “Bu efsane, kart sahiplerine zarar veriyor çünkü paraya mal oluyor. Yalnızca küçük bir bakiye taşıyorlarsa, onlara çok büyük miktarda paraya mal olmayabilir, ancak zamanla artıyor. Bu, özellikle birkaç on yıl boyunca bir denge taşıyabilecek en genç nesil için endişe verici” diyor.

Finansal hizmetler pazarlama şirketi, Gen-Z’ye katılanların yüzde 79’unun kredi kartı bakiyesi taşımanın iyi bir şey olduğunu düşündüğünü tespit etti. Ancak en iyi uygulama, kartın ekstre bakiyesini her ay tam olarak ödemek ve sahip olmadığınız parayı harcamamaktır.

LendingTree anketi, 15-21 Şubat 2022 tarihleri arasında 1.323 ABD’li tüketiciyle gerçekleştirildi. Anket, olasılığa dayalı olmayan bir örneklem kullanılarak uygulandı ve örneklem tabanının genel nüfusu temsil etmesini sağlamak için kotalar kullanıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>