Krediden tasarruf ettiren uygulama: Kredya

0

Türkiye’de ve dünyada her yıl binlerce kişi farklı ihtiyaçları nedeniyle kredi kullanıyor. Kimi zaman konut, kimi zaman taşıt, kimi zaman ise ihtiyaç kredi çeken tüketiciler için günün sonunda en önemli olan nokta tasarruf etmek. Bu fikirden yola çıkan Kredya da kullanıcıların her yıl milyarlarca lira tasarruf etmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bireysel kredi yönetim platformu olan Kredya, hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. 

Bireysel kredi yönetim platformu Kredya

Ayda 2.5 milyondan fazla kredi aramasının yapıldığı platform, şimdiye kadar 250 binden fazla kullanıcı tarafından indirilmiş durumda. Money 2020’ye davet edilen Kredya, bünyesinde 540 milyon TL kredi hacmini barındırıyor. 

Kredya kredi hesaplama araçları ve başvuruları ile mevcut kredilerin takibi ve güncel faiz indirimlerine göre kredilerin yeniden yapılandırması ve taşınması gibi konularda kullanıcılarına hizmet veriyor.

Kredya’nın ilk versiyonunu 2015’te kendi kredilerini yönetebilmek için geliştiren Kredya CEO’su Murat Çetinkaya: “Platformumuzdaki verilere dayanarak 2020’nin önceki yıllarda göreceli yüksek oranlarla kullanılmış kredilerin sıkça yapılandırılacağı veya başka bankalara taşınacağı bir sene olacağını düşünüyorum. Kredya olarak bu konuda kullanıcılarımıza mevcut kredilerinden ne kadar tasarruf edebileceklerini kolayca hesaplayacağı araçlar sunuyoruz.” dedi.

Çetinkaya açıklamasında 2018 yılında zirvelere ulaşan konut, ihtiyaç ve taşıt kredileri oranlarının 2019 yılında yaşadığı düşüşe de değindi. Bu düşüşün 2020 yılının ilk ayında da devam ettiğini söyleyen Çetinkaya, “Özellikle Merkez Bankası faiz indirimleri ve kamu bankalarının kredi oranlarını düşürmeleri özel bankaların da indirim yapmasına neden oldu. Bu trendin 2020 ortalarına kadar devam edeceğini daha sonra ise bir süre yatay bir seyirde kalacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>