Kripto İklim Anlaşması karbon sıfırı hedefliyor

0

Kripto İklim Anlaşması

Özel sektör tarafından yönetilen kripto iklim anlaşması ile karbon sıfıra ulaşılması hedefleniyor. Bunun için yeni standartlar da belirlenecek.

Kripto İklim Anlaşması karbon sıfıra ulaşabilir mi?

Yeni duyurulan “Kripto İklim Anlaşması”, kripto para birimlerinin iklim kirliliği etkilerini silmeyi amaçlıyor. Anlaşma, hükümetler tarafından değil özel sektör tarafından yönetiliyor ve birkaç ön hedefi ana hatlarıyla belirtiyor.

Anlaşmaya tüm kripto zincirlerinin 2030’a kadar veya daha erken bir tarihte yenilenebilir enerjiye geçmesi hedefleniyor. Kripto endüstrisi için kirliliği azaltmayı ve endüstrinin karbondioksit emisyonlarını atmosferden çekebilecek stratejilere yönelmeyi içeriyor. Anlaşma ayrıca kripto endüstrisi tarafından üretilen emisyonları tutarlı bir şekilde ölçmek için kullanılabilecek açık kaynaklı bir standart geliştirmeyi hedefliyor. Bununla birlikte ne kadar yenilenebilir enerji kullandığını doğrulayabilen bir yazılım da geliştirilecek.

Tek başına Bitcoin, Hong Kong ile kabaca yıllık olarak aynı karbon ayak izine sahipken, Ethereum’un yıllık karbon emisyonları Litvanya’nınkiyle rekabet ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>