Kripto para birimi Omicron yüzde 900 yükseldi

0

Kripto para birimi Omicron

Yeni koronavirüs varyantı ile aynı isimde olan kripto para birimi Omicron yüzde 900 yükseliş gösterdi. Bu yükseliş WHO tarafından yapılan açıklamayla beraber geldi.

Kripto para birimi Omicron için yükseliş sürüyor

Nispeten daha az bilinen bir kripto para birimi olan ‘Omicron’, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) aynı adı taşıyan yeni bir COVID-19 varyantı vermesinden bu yana yüzde 900’ün üzerinde artış kaydetti.

Kripto para birimi 27 Kasım’da yaklaşık 65 dolar olarak fiyatlandırıldı ve o zamandan beri sürekli arttı. 29 Kasım’da, son üç gün içinde değerinde yüzde 945’lik bir artış yaşanarak 689 dolarlık zirveye ulaştı. CoinMarketCap’e göre bu raporun yazıldığı sırada, Omicron’un fiyatı marjinal bir şekilde 612,67 dolara düştü.

Görünüşe göre adının potansiyel olarak daha bulaşıcı olan yeni koronavirüs varyantına benzer olması nedeniyle Omicron’un değerindeki eşi görülmemiş artış, çevrimiçi eleştiri aldı.

Özellikle, yeni COVID-19 varyantı ilk olarak 23 Kasım’da Güney Afrika’da tespit edildi. 26 Kasım’da DSÖ, varyantı Omicron olarak adlandırdı ve ‘endişe verici bir varyant’ olarak sınıflandırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>