Kripto para cüzdanı Calibra davalık oldu!

0

Facebook’ın kripto para cüzdanı Calibra davalık oldu. Aynı logonun kullanılması iddiasıyla açılan davada, Facebook’un başı bir kez daha derde girdi.

Current, kripto para cüzdanı Calibra için dava açtı

Facebook, kripto para birimi Libra için çalışmaya devam ederken birçok sorunla karşılaşıyor. MasterCard ve Visa gibi destekçilerin projeden çekilmesi Facebook’u zor durumda bırakırken, bu kez de başka bir bankayla mahkemelik olundu.

Facebook kripto para cüzdanı olarak geliştirdiği Calibra’nın logosu için Current isimli bir bankadan yeni iddialar eldi. Current, Calibra’nın logosunun kendilerininkine benzmekle kalmadığını, birebir aynısı olduğunu iddia ederek bunun için mahkemeye başvurdu.

Kripto para cüzdanı
Kripto para cüzdanı

Ancak bu sorun hem Current hem de Calibra tarafından kaynaklanmayabilir. Character isimli bir tasarım şirketinin, her iki logoyu da tasarlamış olması bu benzerlikte önemli bir paya sahip gibi görünüyor. Ancak yine de mahkemenin ne karar vereceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>