Kripto para dolandırıcılığı yapıldı!

0

Kripto para dolandırıcılığı

Güney Afrika’da, saadet zinciri benzeri bir sistemle kripto para dolandırıcılığı yapıldı. Kripto para dolandırıcılığı ile yaklaşık 80 milyon dolar çalındı.

Çiftlik Bank benzeri kripto para dolandırıcılığı

Son yıllarda tüm dünyada saadet zinciri benzeri dolandırıcılık vakaları yaşanıyor. Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler ile bu dolandırıcılıklar da teknoloji odaklı bir hal almaya başladı. Son olarak Güney Afrika’da, Çiftlik Bank benzeri bir sistemler dolandırıcılık yapıldı. Bit Caw Trading Group adıyla hizmet veren ve BTC Global olarak da bilinen kurum 28 bin yatırımcıyı mağdur duruma düşürdü.

Şirket yöneticilerinin, yatırımcılardan para topladığı ve yüksek oranda kar vaatlerinden bulundukları belirtiyor. Yatırımcılar her pazartesi yüzde 50 kar oranı ile ödemelerini alırken, şirket yöneticilerinin ödemeleri bir anda kestikleri belirtiyor. Yani diğer olaylarda karşılaştığımız gibi saadet zinciri şirket yöneticisi ile son buluyor.

Özellikle ICO’lar ile yapılan dolandırıcılıklar, bu alandaki yatırımcıların dikkat etmesi gerektiğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>