Kripto para hizmeti veren banka sayısı artacak

0

kripto para hizmeti veren banka

ABD’de kripto para hizmeti veren banka sayısı artacak. OCC tarafından yapılan düzenlemeyle, Bitcoin gibi para birimlerinin önü açılıyor.

Kripto para hizmet veren banka sayısı yükselişte

Günümüzde kripto para birimleri kullanan kişi sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Ancak bu para birimlerinin önünde iki büyük engel bulunuyor. Bun engellerden biri kripto para birimlerine ulaşımın zor olması yani her borsada veya bankada işlem görmemesi. Diğeri ise günlük harcamalarda yaygın bir şekilde kullanılamaması.

Ancak ABD’de yapılan yeni düzenlemeyle, bu ilk sorunun önüne geçilecek gibi görünüyor. OCC yani Para Birimi Kontrol Ofisi, artık bankaların müşterilerinin adına Bitcoin gibi kripto para birimlerini tutmalarına izin verecek. Yani bankalar, müşterilerin kripto para birimi varlıklarını artık saklayabilecek.

OCC’nin yönetiminde yer alan, Coinbase’in eski hukuk sorumlusu Brian Brooks’un bu kararın alınmasında etkili olduğu düşünülüyor. Yeni uygulamayla birilikte OCC, finansal piyasaların daha teknolojik bir hale gelmesini hedefliyor. Ayrıca geleneksel hizmetler sunmak yerine yenilikçi faaliyetler ile bu yöndeki artan ihtiyacı da kabul etmiş oluyor.

OCC’nin bu adımını para saklama hizmetinin de ötesine geçirmesi artık sürpriz olmayacak diyebiliriz. İlerleyen süreçte OCC, müşterileri için staking hizmeti de sunabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>