Kripto para projesi hacklendi

0

kripto para projesi

PAID Network isimli kripto para projesi hacklendi. Sözleşmede yapılan hack saldırısı, PAID Network’ün büyük bir zarara uğramasına neden oldu.

PAID Network kripto projesi hack saldırısına uğradı

Kripto paralar yaygınlaşmaya devam ederken, bu alandaki siber saldırılar büyük sorunlar oluşturuluyor. Özellikle de güvenilir olmayan borsalar, kripto para birimlere sektöre zarar veriyor.

PAID Network isimli kripto para projesi de saldırıya uğrayan para birimleri arasında yer aldı. ETH tabanlı token kullanan PAID Network, sözleşme üzerinden bir hack saldırısına uğradı. Bu saldırıyla hackerlar toplamda 160 milyon dolar değerinde token bastı.

Saldırıdan önce 2.86 dolar seviyelerinden işlem gören PAID, saldırı sonrasında 0.32 dolar seviyelerine düştü. Yüzde 82’lik bir kayba neden olan bu saldırı PAID kullanıcılarını mağdur duruma düşürdü. PAID’in bu saldırı sonrasında kullanıcılarının arkasında durup durmayacağı ise henüz netleşmedi. Ancak bazı borsalarda ve kripto para birimlerinde yeterli güvenlik önlemleri alınmaması veya sektörün kötüye kullanılması amaçlı böyle saldırıları sık sık görüyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>