Kripto para sitesi satıldı

0

kripto para sitesi

Sektördeki en önemli kripto para sitesi olan Crypto.com, sonunda satıldı. Kripto para sitesi, Monaco tarafından yeni projeler için kullanılacak.

Kripto para sitesi için milyon dolarlar harcandı

Crypto.com alan adı, 1993 yılında Pennsylvania Üniversitesi’nde bilgisayar ve bilgi bilimi profesörü olan Matt Blaze tarafından satın alınmıştı. Son yıllarda kripto para piyasasında yaşanan yükseliş ile bu alan adının değeri günden güne arttı. Ancak Blaze, tüm tekliflere rağmen alan adını satmamakta ısrar ediyordu. Hatta Ocak ayında bu alan adını satmayacağını, bunun için kendisiyle iletişim kurulmaması istediğini açıklamıştı.

Ancak çıkan son haberlere göre, bu alan adı kripto para projesi için Monaco tarafından satın alındı. Kripto visa şirketi olan Monaco, bu siteyi aktif bir şekilde kullanarak, yeni projeleri için kullanıcılar çekmeye çalışacak. The Verge’e göre, Crypto.com 10 milyon dolara kadar para kazandırabilme potansiyeline sahip.

Monaco CEO’su Kris Marszalek bu satın alma ile ilgili detaylara girmedi. Temel hedeflerinin kripto para birimlerinin halk tarafından benimsenmesi olduğunu söyledi.

MCO, kripto para kullanıcılarına yönelik bir kart çıkararak, farklı müşteri taleplerine cevap verebilmeyi umuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>