Kripto paralar mağazalarda kullanılabilecek

0

kripto paralar magazalarda

E-ticaret sektörünün önemli isimlerinden Shopify, kripto paralara yönelik yeni bir hamle yaptı. Böylelikle kripto paralar mağazalarda kullanılabilecek.

Kripto paralar mağazalarda kabul edilecek

Kripto paralar, mağazaların attığı adımlar ile günümüzde kabul edilen bir ödeme yöntemi olmaya devam ediyor. Farklı ülkelerden, e-ticaret şirketleri ve mağazalar, kripto paraları kabul etmek için çeşitli girişimlerde bulunuyor.

Kanada merkezli olan ve ülkenin borsadaki en büyük ikinci şirketi olan e-ticaret devi Shopify, geçtiğimiz günlerde CoinPayments ile iş birliğini duyurmuştu. Bu iş birliği ile Shopify’ın kripto para ödeme sistemlerine yönelik yeni bir adım atması bekleniyordu.

Anlaşmanın bir parçası olarak Shopify, artık tüm satıcılar için CoinPayments ile yeni bir ödeme seçeneği sunuyor. Bu anlaşma kapsamında, platformda yapılacak ödemelerde artık kripto para kullanılabilecek.

Piyasa değeri 82.20 milyar dolar Shopify’ın hisselerinde, bu kararla birlikte yüzde 1,66’lık bir yükseliş gerçekleşti. Böylelikle hisselerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 767 dolar seviyesine ulaşıldı.

Bu iş birliğiyle binlerce mağazanın kripto para kabul edecek olmasının da piyasalara olumlu yansıyacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>