Kripto ticaret hacmi rekor kırdı

0

Kripto ticaret hacmi

Kripto ticaret hacmi son yıllarda hızlı bir şekilde yükselişine devam ediyor. Kripto ticaretindeki artış hacmi, 2018’den sonra rekor kırdı.

Kripto ticaret hacmi aylık rekor kırdı

2020 yılına oldukça hızlı bir giriş yapan kripto para piyasası, Mart ayında çöküşe geçmişti. Ancak devam eden süreçte hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı.

Bitcoin’in de 12 bin dolar seviyelerini geçerek son yılların en iyi performansını ortaya koymasıyla kripto para piyasası toparlanma sürecine girdi. Bitcoin şu anda 10 bin dolar seviyelerinde değerini korumaya çalışırken, kripto para ticaretindeki hacim de artış gösteriyor.

The Block tarafından yayınlanan hacim endeksine göre kripto para ticaretindeki hacim, Şubat 2018’den bu yana en büyük aylık artışını yaşadı. Yüzde 75’lik bu artış, 2018’den bu yana en yüksek aylık yükseliş oldu.

Araştırma sonuçlarına göre Temmuz ayında 109,3 milyar dolar olan ticaret hacmi, Ağustos ayında 191,2 milyar dolara ulaşmış durumda. Toplam işlem hacmine baktığımızda ise Binance piyasadaki işlemlerin yüzde 65’ine sahip durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>