Küçük marketleri dijitalleştiren girişim: Mercato

0

küçük marketlerde dijitalleşme

Pandemiyle birlikte çevrimiçi market alışverişi alışkanlığı hız kazandı. Mercato girişimi, küçük marketlerin büyük marketlerle rekabet edebilmesini sağlıyor.

Mercato küçük marketleri dijitalleştiriyor

Salgın, insanların yiyecek de dahil olmak üzere günlük ihtiyaçları için alışveriş yapma şeklini değiştirdi. ABD’de çevrimiçi market satışları salgın öncesi yüzde 3,4 iken salgın sonrasında yüzde 10,2’ye ulaştı. Bu durumun kalıcı alışkanlık haline gelmesi ve yüzde 21,5 seviyelerine çıkması bekleniyor.

Çevrimiçi market platformu Mercato, işletmelerin bu dönüşüme ayak uydurmasına yardımcı oluyor. 2020 yılında satıcıların satışlarını yüzde 1.300 artırmayı başaran Mercato, 26 milyon dolarlık A Serisi yatırım aldı.

Ailesinin Brooklyn’deki marketinde yardım ederek büyüyen Bobby Brannigan tarafından kurulan Mercato, çok kısa sürede büyüdü. Ekibini büyüten Mercato, 40 binden fazla bağımsız küçük marketin daha iyi rekabet edebilmesine yardımcı oluyor.

Mercato küçük bakkalların ve özel gıda dükkanlarının Instacart, Amazon Fresh gibi bir market teslimat hizmetiyle iş ortaklığı yapmak zorunda kalmadan teslimat için envanterlerini çevrimiçi olarak sunmalarını kolaylaştırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>