Techinside Google News
Techinside Google News

Kurumsal web sitelerinde eksik olan beş bilgi

Web sitenizi ziyaret edenlerin mutlaka ulaşması gereken önemli bilgiler var. Gözden kaçırmamanız gereken bu bilgilerin beş tanesine dikkat çekiyoruz.
- Advertisement -

1 – İletişim Bilgisi

Bir şirket web sitesinde bulunması gereken nedir denildiğinde ilk akla gelen öğelerden biri iletişim bilgisidir. Ancak günümüzde şaşırtıcı sayıda çok web sitesi bu bilgileri barındırmıyor. Sitenizin belli bir sayfasında veya her sayfada olacak şekilde alt/üst kısımlarına iletişim bilgilerinizi yazmak, müşterilerinizin gerektiğinde size ulaşmalarını kolaylaştıracaktır.

Ekran Resmi 2014-09-23 16.32.31

2- Eski müşterilerinizin hakkınızdaki iltifatları

Şaşırtıcı bulabilirsiniz, ancak eski müşterilerinizin hakkınızda söylediği sözleri web sitenizde sergilemek oldukça faydalı olacaktır. Bu müşterilerin söylediği sözler potansiyel müşteriler için ürün ve servislerinizin güvenilirliğinin elle tutulur bir kanıtı olacaktır. Tüm müşteri geri bildirimlerine sitenizde tek bir sayfa ayırmak yerine sitenizin çeşitli yerlerine birer birer dağıtmalısınız. Ek olarak, tanınmayan bir müşterinin sözlerinin bilinir bir müşterinin sözlerinden çok daha az etkili olacağını bilmelisiniz.

3- Sosyal medya entegrasyonu

Günümüzde sosyal medyanın büyüklüğü aşikar. Çok sayıda müşteriye az kaynak kullanarak ulaşmanızı ve onlarla iletişime geçmenizi sağlayan sosyal medya eklentilerine önem vermelisiniz. En azından sosyal medyadaki sayfalarınızın linkleri görülebilecek bir yerde bulunmalıdır. Sitenizde sunduğunuz içeriğin kolayca paylaşılabilir olması da bir artıdır. Ek olarak, pek çok sosyal medya sitesi içeriğinizi kaç kişinin görüntülediğini veya beğendiğini gösteren eklentiler sunmaktadır, bunları da dahil etmeniz bir üstteki maddede bahsi geçen müşteri övgüler ile benzer bir etki yapacaktır.

Ekran Resmi 2014-09-23 16.35.45

4-  Hakkımızda Sayfası

Hakkımızda kısmı bir web sitesinde en çok ziyaret edilen kısımdır. Ürün ve servislerinizin, şirket kültürünüzün insanlara yansıması bu sayfada olacağından önemli ölçüde özen gösterilmesi gerekmektedir. Şirketinizin üst düzey yöneticilerini veya çalışanlarınızın tümünü de bu kısımda sergileyebilirsiniz.

 5- Eylem linkleri / Eylem çağrısı çağrısı (Call to Actions)

Şirketinizin en önemli kısmı olan aksiyon çağrıları, sitenizi gezen, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi beğenen potansiyel bir müşteriyi müşteriniz haline getirirler. Butonlar, formlar veya bannerlar şeklinde bulunabilirler. Örnek olarak bir otomobil tamircisinin web sitesinde ‘yağ değişimine mi ihtiyacınız var? Buraya tıklayın’ yazısı daha sonra ulaşmak üzere insanların bilgilerinin toplandığı bir sayfaya yönlendirebilir.

TechInside-Dergi-Sayi-001-15-Eylul-2014-sutun

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir