Kuzey Kore Bitcoin çalıyor

0

Bitcoin’in hızla artan değeri hacker’ları da ona yöneltiyor. Güvenlik araştırmacıları, Kuzey Kore’li hacker’ların kripto para borsalarına saldırılarında büyük bir artış yaşandığının altını çiziyor.

Milyonlarca dolar hacker’ların hedefinde

Kripto para borsalarından gelen hırsızlık haberleri de bu saldırıları doğruluyor. Kısa sürede binlerce Bitcoin’in çalındığı dijital saldırılar sonrası kripto para borsalarının güvenlikleri de sorgulanmaya başlandı.

Güvenlik uzmanı Ashley Shen’in tespitlerine göre, kripto para borsalarına yapılan saldırıların izleri, Kuzey Kore ile bağlantılı hacker gruplarına ulaşıyor. Bu gruplar sadece Bitcoin çalmıyor, Avrupa ve ABD’deki finansal kurumlara, bankalara hatta ATM’lere de saldırıyorlar.

Shen’e göre, kripto para borsalarını test eden hacker’lar önümüdeki dönemde daha fazla saldırı gerçekleştirecekler ve önemli miktarda Bitcoin’i çalmayı da hedefliyorlar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>