Techinside Google News
Techinside Google News

Kyndryl ve Microsoft ortaklık kuruyor

Bulut ve dijital dönüşüm alanında Kyndryl ve Microsoft ortaklık kuruyor. Kyndryl çok kısa bir süre önce IBM’den ayrılmıştı.
- Advertisement -

Bulut ve dijital dönüşüm alanında Kyndryl ve Microsoft ortaklık kuruyor. Kyndryl çok kısa bir süre önce IBM’den ayrılmıştı.

Kyndryl ve Microsoft ortaklığı ne anlama geliyor?

IBM gibi dev bir şirketin bünyesinden ayrılan ve bağımsız bir şirket olduğunu duyuran Kyndryl, yeni bir birleşmeye gidiyor.

IBM’den ayrılan hizmet devi Kyndryl, dijital dönüşüm projelerini ilerletmek için Microsoft ile bir bulut ortaklığı kurdu. Bir aydan kısa bir süre önce Kyndryl bağımsız bir şirket olarak ticarete başlamıştı ve temel hedeflerinden biri çoklu bulut oyuncusu olmaktı. Microsoft ortaklığı, Kyndryl için bir kanıt noktası görevi görecek.

Kyndryl CEO’su Martin Schroeter, şirketin bağımsız bir şirket olarak ortak ekosistemine yatırım yaptığını söyledi. “Kyndryl, kritik görev BT sistemlerindeki derin uzmanlığımızı Microsoft Cloud’un avantajlarıyla eşleştiriyor” dedi. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Kyndryl ortaklığının ortak müşterilere iyi hizmet edeceğini söyledi. Ortaklık kapsamında iki şirket, bulut geçişlerinin yanı sıra dijital dönüşüm projelerini de ele alacak. Kyndryl için Microsoft anlaşmasının yeni bir gelir akışı yaratması muhtemel görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir