Lei Jun korona virüsü için yardım gönderdi!

0

Lei Jun korona

Xiaomi’nin başındaki isim olan Lei Jun korona virüsü için yardım gönderdi. Lei Jun’un yaptığı yardım, Wuhan kentine uçakla ulaştırıldı.

Lei Jun korona virüsü için uçak gönderdi

Korona virüsü salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması, teknoloji şirketlerini de hareket geçirdi. Birçok teknoloji şirketi, krona virüsü için kendi önlemlerini almaya başladı.

Xiaomi’nin başındaki isim Lei Jun da korona için harekete geçen isimlerden biri oldu. Lei Jun, Çin’in Wuhan kentine 90 tonluk bir yardım uçağı gönderdi. Bu yardım uçağında 1.8 milyon dolar değerinde tıbbi ve çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu belirtiliyor.

Üstelik Lei Jun, bu yardımı tamamen kendi bütçesiyle yaptı.

Yardın uçağında 1 milyon cerrahi, 90 bin N95, 2 milyon adet KF94 maske bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca 100 bin gözlüğün ve 200 bin adet de koruyucu giysinin yardım uçağında yer aldığı bildirildi.

 

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>