Lenovo ve NetApp stratejik ortaklık kurdu

0

Çinli teknoloji üreticisi Lenovo, Transform 2.0 konferansında, büyük veri ve bulut konusunda uzman NetApp ile stratejik ortaklık kurduklarını duyurdular.

Dijital dönüşüm çözümleri sunacaklar

İki şirket, müşterilerinin dijital dönüşüm ihtiyaçlarına cevap vermek için ortak çalışacaklar. Dünya çapındaki müşterilerinin hızla gelişen IT kapasitelerini dijital dönüşümle güçlendirme amacını taşıyan ortaklık sayesinde iki şirket, birbirlerinin ürün ve hizmetlerini entegre şekilde kullanacaklar.

İki şirket Lenovo markalı depolama ürünleri ile NetApp’ın veri yönetim teknolojilerini bir arada kullanarak, Lenovo’nun ThinkSystem alt yapısının daha güçlü çalışmasını sağlayacak. NetApp’ın yazılım teknolojisi üzerine geliştirilecek yeni ürünler Lenovo tarafından üretilecek ve yine Lenovo’nun dünya çapında yaygın bayi ve müşteri ağı üzerinden müşterilere sunulacak. Lenovo’nun satış ağı Gartner’in ölçümlerine göre dünyanın en büyük beşinci satış ağı olarak tanımlanıyor.

Lenovo ve NetApp ayrıca Çin pazarı için ortak bir şirket kurarak bu pazarın özel ihtiyaçlarına cevap verecek depolama ve bulut sistemlerini müşterilere ulaştıracak. Bu yeni şirket de 2019 yılında faliyetlerine başlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>