Lenovo’dan kurumsal inovasyon merkezi müjdesi

0

lenovo logoLenovo, Supercomputing 2015 Konferansı’nda, 2016 yılının başında Pekin’de açılacak yepyeni bir ileri teknoloji İnovasyon Merkezi’nin (EIC) müjdesini verdi. Aynı zamanda Barcelona Supercomputing Centre ve EIC projelerinde Oxford Üniversitesi ile sürdürülen ilişkilerin de kapsamının genişletildiğini açıklayan Lenovo, Intel® Scalable System Framework kapsamında geleceğin yüksek performanslı bilgisayar sistemi (HPC) tasarımlarına ve optimizasyona odaklanan çok sayıda yeni girişim haberi de verdi. Lenovo, bu kapsamda HPC kullanıcılarına açık kaynak ekonomisi sağlamayı amaçlayan OpenHPC’nin kurucu üyelerinden biri olacağını açıkladı.

Lenovo Girişimci İnovasyon Merkezleri

Yaklaşık bin sunucuyla donatılmış olan Pekin EIC, bu yıl açılmış olan Almanya Stuttgart’taki Lenovo EIC’ye katılarak yenilikçi işbirliğine ortak bir global erişimsağlayacak. HPC, büyük veri analizleri, bulut ve hiper ölçek veri merkezleri gibi alanlardaki araştırmalar; yaşam bilimleri, imalat, enerji ve mühendislik gibi endüstrilere odaklanacak.

Oxford Üniversitesi ve Barcelona Supercomputing Center (BSC) ile Yeni İşbirlikleri

Oxford Üniversitesi, Lenovo’nun yeni İnovasyon Merkezi iş ortaklarından biri oluyor. Büyük veri hacimli ortamlarda HPC enerji verimliliğinin iyileştirilmesi konusunda birlikte çalışılan Oxford Üniversitesi’yle, aynı zamanda HPC kullanım maliyetlerini azaltmak ve daha küçük kuruluşların teknoloji potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmış, açık kaynaklı bir dizi yazılımın geliştirilmesine yönelik ortak bir değerlendirme projesinin startı verildi. Lenovo ile Barcelona Supercomputing Center (BSC) arasında devam eden işbirliği ise planlama, performans araçları, enerji verimliliği ve büyük veri gibi konuları de içine alacak şekilde genişletildi.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>