Lenovo’nun Accelerate etkinliğindeki kurumsal çözümler

0

Lenovo, AR platformundan IoT’ye değişen çözümlerini dün tanıttı

Lenovo’nun dün düzenlediği Accelerate etkinliği ele alan ilk yazımızda şirketin tanıttığı donanımları anlatmıştık. İkinci yazımızda ise ağırlığı yazılım tarafındaki çözümlerini değerlendireceğiz.

Lenovo’nun AR uygulamaları için yeni platformu: ThinkReality

 Burada karşımıza önce ThinkReality çıkıyor. Lenovo’nun akıllı işletme girişiminin bir parçası olarak oluşturulan ThinkReality,  kurumlara hem yazılım hem de donanımdan oluşan çözüm tabanlı bir yaklaşım getiren yeni kurulan bir alt marka. ThinkReality şirket çalışanlarının yardım almak, onarım sürelerini azaltmak, hataları ortadan kaldırmak, karmaşık iş akışlarını kolaylaştırmak, eğitim kalitesini artırmak, işbirliği yapmak ve paradan tasarruf etmek için AR uygulamalarını kullanmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. ThinkReality platformu, kullanıcıların gerçek dünyadaki 3D dijital bilgileri birleştirmelerini, etkileşimlerini ve ortak çalışmalarını sağlayarak bağlamsal farkındalıklarını ve etkinliklerini geliştirmelerini sağlıyor. Platform, aygıt ve buluttan bağımsız ve kurumsal müşterilerin AR ve VR yazılım uygulamalarını birden fazla işletim sistemi, bulut hizmeti ve ThinkReality A6 gibi aygıtlarda benimsemelerini ve yönetmelerini kolaylaştırıyor.  ThinkReality çözümleri portföyündeki ilk cihaz olan ThinkReality A6, çalışanlarının verimliliğini artırmak isteyen kurumlar için hem basit hem de karmaşık AR çözümlerini dağıtmak için kullanılabilecek, hafif, başa takılan, eller serbest mobil bir cihaz. Ağırlığı 380g ve göz başına 1080p çözünürlükte 40 derecelik diyagonal görüş alanına sahip olan A6, sınıfındaki en hafif ve tam donanımlı AR kulaklıklardan biri. 

Lenovo’nun IoT tarafındaki çalışmaları

Donanım ve PC’ler ile tanınan Lenovo, ThinkIoT  ile işletmeleri daha akıllı hale getirmeye devam ediyor. Bir IoT cihazının, bir ortamdaki çeşitli tekrarlanan eylemlerden bilgi toplar ve ardından işyeri verimliliğine ve optimize edilmiş performansa ilham vermek için verileri analiz ettiğini belirtelim. Şirketin ThinkIoT portföyünde, ThinkCentre Tiny veya tamamen yeni ThinkCentre Nano IoT ve EPC300 gibi güçlü bilgi işlem aygıtları ve yüksek güçlü akıllı kameralar ve yüz tanıma gibi bir dizi sensör tanıma cihazları bulunuyor.  Perakende işletmeler için aynı derecede değerli olan otomatik bilgisayar görüntülemeli kasiyer prototipi şu anda Lenovo’nun Pekin kampusunda  test ediliyor.  Uzun kuyrukları bitirmek ve fiyat hatalarından kaçınmak isteyen geleneksel işletme sahipleri, kısa sürede kendini kontrol etmede nesne tanıma teknolojisini kullanacaklar. Entegre kamera, işlemci ve sensörlerle geleceğin bu akıllı perakende çözümü, müşterilerin satın aldığı ürünlerinaynı anda taramasını sağlıyor ve barkodları algılama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ayrıca sanal cüzdanla ödemeye müsaade etmesi de diğer bir özellik.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>