LG Electronics elektrikli araç şarj piyasasına girdi

0

LG Electronics elektrikli araç

LG Electronics, Güney Koreli bir elektrikli araç pil şarj cihazı geliştiricisi olan AppleMango’yu satın aldı. Elektrikli araç şarj istasyonu operatörü GS Energy ve bir BT sağlayıcısı olan GS Neotek ile ortaklaşa yapılan satın alma, LG’nin gelecekteki iş fırsatlarından yararlanmasına olanak sağlayacak.

LG Electronics’in kıdemli başkan yardımcısı Paik Ki-mun yaptığı açıklamada: “Daha çevre dostu araçlara yönelik artan talep nedeniyle elektrikli araç şarj pazarının hızla büyümesi bekleniyor. B2B sektöründeki bilgi birikimimizi ve deneyimimizi kullanarak, çeşitli müşteriler için özelleştirilmiş, entegre araç şarj çözümleri sunacak, mevcut müşterimizin rekabet gücünü artıracak ve gelecekteki fırsatlara hazır olmamızı sağlayacağız” dedi.

Anlaşmanın ardından LG Electronics’in yan kuruluşu olacak AppleMango’da LG Electronics yüzde 60, GS Energy ve GS Neotek sırasıyla yüzde 34 ve yüzde 6 hisse aldı. Şirketler, anlaşmanın mali şartlarını açıklamadı. Yerel basında çıkan bir habere göre, satın alma büyüklüğünün 7.8 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Hareket, LG Electronics’in elektrikli araçlar, nesnelerin interneti (IoT) ve B2B çözümleri gibi büyüme alanlarına odaklanmak için zarar eden mobil işini kapatmasından yaklaşık bir yıl sonra geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>