LG Energy Solution pil fabrikası kuruyor

0

LG Energy Solution pil fabrikası

LG Energy Solution pil fabrikası için GM ile birlikte çalışıyor. Bu sayede LG Energy Solution ABD’deki yatırımını daha kolay yapabilecek.

LG Energy Solution pil fabrikasını ABD’de kuruyor

LG Energy Solution yaptığı açıklamada, ABD’de başka bir elektrikli araç pil fabrikası inşa etmek için ABD General Motors Co. ile birlikte 2.1 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi.

Bu yatırımın 2026 yılına kadar taksitler halinde yapılacağı belirtildi. LGES, resmi duyuruya kadar konum veya boyut gibi ayrıntıları vermeyi reddetti. İki şirketin, yatırımı ayrıntılı olarak açıklamak için yakında bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Ultium Cells’in Michigan’ı üçüncü pil fabrikasının yeri olarak görmesi yaygın bir şekilde bekleniyordu. LGES ve GM, Ohio ve Tennessee’de bu yılın başlarında faaliyete geçmek amacıyla halihazırda iki fabrika daha inşa ediyor.

Dünyanın 2 numaralı pil üreticisi LGES, Kuzey Amerika’daki konumunu genişletmek için 2024 yılına kadar 4.17 milyar dolardan fazla yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>