Line Mobile ve SoftBank anlaşma imzalıyor

0

Line Mobile

Line Mobile ve SoftBank arasında yapılacak anlaşma ile müşteri portföyünü birleştirecek. Line Mobile, SoftBank ile sosyal medya veri kullanımına da çözüm sunacak.

Line Mobile ile işbirliği

SoftBank, şirketin mobil işinde çoğunluğa sahip olmak için Line ile bir anlaşma imzalayacak. Japon holding SoftBank, Line mobil ünitesinde yüzde 51 oranında çoğunluk hisseye sahip olacağını açıkladı. Kalan yüzde 49’luk hisse ise Line’a ait olacak.

Line Mobile’ın Mobil Sanal Ağ Operatörü (MVNO) işi, çeşitli fiyat planları ve kullanım kolaylığı ile bütçe servislerine odaklanmaktadır. MVNO servisi, Line hizmetleri ve Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medyalar için sınırsız veri kullanımı sağlıyor. Ön anlaşma ile MVNO, gelecekte SoftBank ve Line’ın çatısı altında olacak ve bu anlaşmanın mobil ticaret artışında kilit rol oynayacağı umuluyor.

Line, hala istikrarlı bir büyüme oranı rapor ediyor ancak potansiyel bir SoftBank ortaklığı sayesinde şirket, Asya’da daha da genişleyebilir ve müşteri kitlesini artırabilir. SoftBank ve Line, mobil iletişim için tek bir şirket olmayı hedefliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>