LinkedIn iş arayanlar için yeni özellikler sunuyor

0

LinkedIn iş arayanlar

LinkedIn iş arayanlar için yeni özellikler sunarak bu süreci kolaylaştırmaya çalışıyor. LinkedIn bunun için yeni eklentiler üzerinde çalışıyor.

LinkedIn iş arayanlar için eklentiler sunuyor

Dünyanın en büyük iş odaklı sosyal ağı LinkedIn, şu anda 722 milyon üyeye sahip. Platformun üye sayısındaki hızlı artış da gelecek için umut veriyor.

İş arayanlar için iş bulma sürecini kolaylaştırmaya odaklanan LinkedIn, LinkedIn Kariyer Gezgini isimli yeni araç üzerinde çalışıyor. Bu araçla sizin yetenekleriniz ve sahip olduğunuz beceriler doğrultusunda size yeni kariyer yolları gösteriyor. Bununla birlikte uzun vadede ihtiyacınız olabilecek ek becerileri de sizinle paylaşıyor.

Aracın gelişimi için 36 binden fazla kariyer becerici ve 6 bin iş unvanı listelenmiş durumda. Örneğin bir sosyal medya uzmanıysanız ve işten çıkarıldıysanız, sizinle ilgili olabilecek kariyer fırsatları önünüze çıkarılıyor. Böylelikle sizin için en uygun fırsatları görerek, diğer ilanlarla süreci uzatmamış olabiliyorsunuz.

Bununla birlikte beceri değerlendirmesi testi de yapan LinkedIn, eklediğiniz becerilerle ilgili karşınıza ufak bir test çıkarıyor. Eğer testi başarılı bir şekilde tamamlarsanız, becerinizi bu şekilde kanıtlamış oluyorsunuz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>