Techinside Google News
Techinside Google News

LinkedIn, kullanıcılarını oyunlarla bağlamaya çalışıyor!

LinkedIn, sahip olduğu 1 milyardan fazla kullanıcıya adını profesyonel kullanımlarla duyurmuştu. Platform, kullanım sürelerini artırmak için yeni bir alana giriyor: oyun.

LinkedIn bunu, Wordle gibi basit oyunların viral başarıya ve milyonlarca oyuncuya ulaşmasına yardımcı olan aynı bulmaca çılgınlığı dalgasından yararlanarak yapacak. İlk üç çaba “Queens“, “Inference” ve “Crossclimb” adlı oyunlar.

Uygulama araştırmacıları LinkedIn’in yaptığı işe işaret eden kodları bulmaya başladı. Bunlardan biri olan Nima Owji, LinkedIn’in denediği bir fikrin, oyuncu puanlarının iş yerlerine göre düzenlenmesi ve şirketlerin bu puanlara göre “sıralanması” olduğunu söyledi.

- Advertisement -

LinkedIn sözcüsü, oyun üzerinde çalıştığını doğruladı ancak henüz bir lansman tarihi olmadığını söyledi.

Sözcü, bir mesajda şunları söyledi: “Biraz eğlencenin kilidini açmak, ilişkileri derinleştirmek ve umarım sohbet fırsatını tetiklemek için LinkedIn deneyimine bulmaca tabanlı oyunlar eklemeye çalışıyoruz.” 

Daha fazlası için bizi izlemeye devam edin!

Sözcü, araştırmacının X üzerinde paylaştığı görsellerin son versiyonlar olmadığını da sözlerine ekledi.

LinkedIn’in sahibi Microsoft bir oyun devi. Xbox, Activision Blizzard ve ZeniMax’ı içeren oyun işletmesi, geçen çeyrekte ilk kez Windows gelirlerini geçerek 7,1 milyar dolar gelir elde etti.

LinkedIn sözcüsü, Microsoft’un LinkedIn’deki oyun projesine nasıl dahil olup olmayacağını söylemeyi reddetti.

Oyunlar, hem gelir hem de katılım açısından cep telefonları ve PC’ler için düzenli olarak en popüler uygulamalar arasında yer alıyor ve bulmaca tabanlı gündelik oyunlar, mobil kullanıcılar arasında alanda en popüler kategorilerden biri oldu. Oyun dışı platformlar, kendi trafiklerini artırmak için bu gerçeklerden uzun süredir yararlanıyor; gazete ve dergilerdeki bulmacaların ve diğer bulmacaların popülerliğini düşünürseniz, bu muhtemelen internetten önce gelen bir trend.

LinkedIn çevrimiçi nefret söylemi

Viral hit Wordle’ı 2022’de satın alan New York Times, geçen yılın sonunda milyonlarca insanın oyunu oynamaya devam ettiğini ve oyunun artık gazete tarafından geliştirilen daha büyük bir çevrimiçi bulmaca ve oyun platformunun parçası olduğunu söyledi.

Oyun oynamayı ikiye katlayan diğerleri ise karışık sonuçlar gördü. Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, yıllar boyunca sosyal oyunların önemli bir itici gücü olmuştur. Ancak 2022’de kullanımdaki düşüş nedeniyle bağımsız oyun uygulamasını kapattı; bugünlerde karma gerçeklik deneyimlerine ve Meta Quest işine çok daha fazla odaklanıyor.

Yıllar boyunca LinkedIn, insanların platformunu nasıl ve ne kadar kullandığını artırmak için bir dizi farklı yeni özellik denedi. Bunlar, çevrimiçi eğitim ve mesleki gelişim çabalarından, daha fazla video aracı getiren ve içerik oluşturucular ve etkileyicilerle flört eden yayıncılık ve haber operasyonlarına kadar uzanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir