LinkedIn otomatik reklam videolarını başlattı

0

Profesyonel amaçlı kullanılan en popüler ağlardan biri olan LinkedIn, otomatik oynatma (autoplay) şeklinde çalışan video reklamlarını kullanıma sundu.

LinkedIn

LinkedIn otomatik oynatılan video reklamlara başladı!

LinkedIn Sponsorlu İçerik adı altında kapalı beta formunda video reklam testlerine başladığını duyurdu. Bu süreç native video servisinin başlamasından sadece iki ay sonra kullanıma sunuldu. Beta yetkisine sahip hesaplar arasında Microsoft Canada ve Prudential Financial gibi isimler de var.

Video reklam “sponsorlu” etiketi ile otomatik oynatma aktif şekilde yayınlanacak. Bu etiket ise içeriğin paralı verilen reklam olduğunu ifade ediyor. Video reklamlar ise şimdilik sadece mobilde çalışıyor.

Adobe büyüme hedefini açıkladı

Reklamlar, şirket yönetimi, şirket sayfası ve vitrin sayfalarından siteye yüklenebiliyor. Diğer reklam platformlarında olduğu gibi burada da hedef kitlesi oluşturma ayarları mevcut. Beta kullanıcıları ise reklam performanslarını takip edebileceği alanlara sahip olacak. Beta sürecinden sonra daha fazla ölçüm kriterinin de olacağı tahmin ediliyor.

LinkedIn’in bu projesi ilk kez 2012 yılında başlatılmıştı. 2012 yılında başlayan bu çalışmada otomatik oynatma yoktu ve YouTube’a göre biraz etkisiz kalmıştı. Bu çalışma ise bir kaç yıl sonra durduruldu. Mobil ortamdaki varlığını iyice güçlendirip, Microsoft tarafından satın alınan LinkedIn, aradan geçen yıllar sonrasında autoplay destekli video reklamlarla geri döndü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>