LinkedIn uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyor

0

LinkedIn uzaktan çalışma

LinkedIn uzaktan çalışmayı çoğu çalışanı için bir süreliğine kalıcı hale getireceğini duyurdu. LinkedIn Apple ve Google’a kıyasla daha esnek davranıyor.

LinkedIn uzaktan çalışmayı teşvik ediyor

LinkedIn verdiği demeçte, ofislerin kademeli olarak yeniden açılmasıyla çoğu çalışanın tam zamanlı uzaktan çalışmayı seçmesine izin vereceğini açıkladı.

Microsoft Corp’un (MSFT.O) profesyonel sosyal ağ sitesindeki bu yeni politika, şirketin 2020 yılı Ekim ayında çalışanlarının %50’sinin ofisten çalışmasının bekleneceği yönündeki ilk hareketin tersine bir karar oldu. Çalışanların uzaktan tam zamanlı veya yarı zamanlı ofiste çalışmasına izin veren güncellenmiş politika, LinkedIn’in 16.000’den fazla çalışanından oluşan küresel işgücü için geçerli olacak.

Hanson, duyurudan önce verdiği bir röportajda, “Kesinlikle pandemi öncesine göre daha fazla uzaktan çalışan göreceğimizi tahmin ediyoruz” dedi ve bazı işlerin ofis çalışması gerektireceğini de sözlerine ekledi. Kurumsal İletişim Direktörü Greg Snapper, konum değiştiren LinkedIn çalışanlarının ücretlerini bulundukları yerel bölgeye göre ayarlayabileceklerini de söyledi. LinkedIn’in uzaktan çalışmaya açıklığı, bazı Silikon Vadisi teknoloji devlerinin ofise geri dönme konusundaki nispeten sert duruşuyla tam bir tezat oluşturuyor.

Apple, Ekim ayından itibaren çoğu çalışanın haftada üç gün ofisten çalışmasını gerektireceğini, Google ise küresel iş gücünün en az yüzde 60’ının ofise yarı zamanlı dönmesini gerektirdiğini duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>