Liquid kripto borsasında hırsızlık yaşandı

0

Liquid kripto borsası

Hackerlar, Liquid kripto borsasından kripto para çaldı. 97 milyon dolarlık hırsızlık, en büyük saldırılar arasında yer aldı.

Liquid kripto borsası saldırıya uğradı

Japon kripto para borsası Liquid, bilgisayar korsanlarının tahmini 97 milyon dolarlık çalıntı varlıkla kaçtığını gören bir siber saldırının son kurbanı oldu. Liquid’in soruşturmasında yardımcı olan bir kripto izleme firması olan Elliptic’e göre, fonlar, suçlunun dondurulmalarını önlemek için merkezi olmayan borsaları kullanarak Ether’e dönüştürdüğü 45 milyon dolarlık Ethereum tokenlerini içeriyor.

Liquid, bazı müşterilerin kripto cüzdanlarına yetkisiz erişim tespit ettiğini açıkladı. İhlal, fiat para çekme ve para yatırma dahil diğer hizmetler açık tutulsa da tüm kripto para çekme işlemlerini durdurmasına neden oldu. Daha önce, bir bilgisayar korsanı, merkezi olmayan Poly Network finans platformundan Ethereum, Shiba Inu ve diğer dijital para birimlerinde yaklaşık 611 milyon dolar çaldı.

Şirket daha sonra, henüz kimliği belirlenemeyen faile, sistemlerindeki güvenlik açıklarını belirlemeye yardımcı olduğu için 500 bin dolarlık bir hata ödülü teklif etti. Bununla birlikte, ödülün bir pazarlık aracı olarak mı yoksa sadece aksi takdirde zarar verici bir dizi olaya olumlu bir dönüş sağlamanın bir yolu olarak mı kullanıldığı belli değil.

Bu olay, Japon borsasının ilk kez hedef alınışı da değil. 2018’de Tokyo merkezli Coincheck, bir saldırıda 534 milyon dolar değerinde kripto tokenlerini kaybetti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>