Logitech BRIDGE SDK: Sanal gerçeklik için klavye

0

Logitech BRIDGE SDK

Logitech BRIDGE SDK, sanal gerçeklik ile çok daha rahat klavye kullanımı için duyuruldu.

Logitech BRIDGE SDK neler sunuyor?

Bildiğiniz gibi sanal gerçeklik gözlüğü taktığınızda, normalde klavyeye bakmadan yazıyor olsanız bile klavyeyi kullanmak oldukça rahatsız edici bir deneyim. Bunu bilen Logitech de, geliştiricilerin VR uygulamalarına fiziksel klavyeyi dahil edebilmesini amaçlayan bir kit geliştirdi.

Şimdilik sadece HTC Vive için tasarlanan ve 150 dolar fiyat etiketine sahip BRIDGE SDK, içerisinde Logitech G oyuncu klavyesi ve doğru konumlandırma yapabilmek için bir Vive Tracker barındırıyor.

Logitech’in İnovasyon ve Strateji Yöneticisi Vincent Tucker, yaptığı açıklamada bu kit ile beraber yazı yazarken ne yazdığını görmeye ihtiyaç duyan kullanıcıların da sorunlarının çözüleceğini belirtti. Yayınlanan tanıtım videosundan anladığımız kadarıyla sanal gerçeklik ortamıda klavye ile ilgili pek çok özelleştirmeyi de yapabiliyoruz.

Şirketin ilk etapta 50 geliştirici kitini piyasaya sunması bekleniyor. Yakın gelecekte ise tabii ki bu sayının arttırılması planlanıyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>