Logitech CEO’su çip sıkıntısı için açıklama yaptı

0

Logitech çip sıkınıtısı

Logitech CEO’su çip sıkınıtısı için gelecek tahminlerini açıkladı. Darrell, çip sıkıntısının bazı üreticiler için bir yılı geçebileceğini söyledi.

Logitech CEO’su çip sıkıntısı için tahminlerini söyledi

Logitech CEO’su Bracken Darrell, İsviçre gazetesi Finanz und Wirtschaft’a verdiği demeçte, küresel yarı iletken çip sıkıntısının 3 ila 6 ay sürebileceğini ve bazı endüstrilerin bir yıla kadar kıtlıkla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Darrell yayınlanan bir makalede, “Diğerleri gibi biz de eksiklikleri hissettik, ancak onları iyi bir şekilde yumuşatabildik” dedi. Darrell, üretimi artırmanın zaman aldığını, fiyatlarda da düzenlemeye gidildiğini belirtti.

Darrell, bilgisayar çevre birimi üreticisinin bazı parçalar için yeni tedarikçiler kullandığın söyledi. Bunun nedeni olarak ise bazı durumlarda ana tedarikçilerinin yeterli kapasiteye sahip olmadığını belirtti.

Çip sıkıntısı otomotiv üreticilerini etkilerken, teknoloji devleri de bu sorunla mücadele ediyor. Özellikle bilgisayar ve çevre birimi üreticileri, çip sıkıntısı nedeniyle bir süre daha sorun yaşayacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>