Lucid Air elektrikli otomobil pazarında iddialı

0

Lucid Air elektrikli otomobil

ABD merkezli Lucid Air elektrikli otomobil pazarında bir hayli iddialı görünüyor. Lucid Air, 20 dakikalık bir şarjla çoğu rakibinden daha uzun menzil vadediyor.

Lucid Air elektrikli otomobil sektörü

Tesla’nın lider olduğu elektrikli otomobil sektöründe Renault, BMW, Toyota gibi dev oyuncular da yer alıyor. Ancak sektörde adını çok az duyduğumuz küçük ölçekli markalar da bir hayli iddialı modellerle karşımıza çıkabiliyor.

Lucid Air da bu markalar arasında yer aldı. ABD merkezli bir şirket olan Lucid Air, EPA tarafından onaylanan verilere göre 832 km’lik menzile sahip bir elektrikli araca sahip. Resmi tanıtım için geri sayımına başlatılan Lucid Air’ın elektrikli otomobili, büyük bir ses getirecek gibi görünüyor.

Hatta Lucid Air’ın dünyanın en iyi süre/menzil özelliğine sahip elektrikli aracı olacağı belirtiliyor. Bu aracın sadece 20 dakika gibi bir sürede hızlı şarjla, 482 km’lik menzil sunması bekleniyor. Günümüzde  birçok elektrikli aracın toplam menzilinden bile daha uzun olan bu menzilin 20 dakikada sağlanacak olması elektrikli araç sektöründe yeni bir dönemi başlatabilir

Lucid Air’ın resmi tanıtımı ise 9 Eylül tarihinde yapılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>