Lyft ile Toyota satış için anlaşmak üzere

0

Lyft ile Toyota

Otonom araç geliştirme çalışmalarında Lyft ile Toyota satış için anlaşmak üzere. Woven Planet, kısa süre sonra Toyota’ya katılabilir.

Lyft ile Toyota satış konusunda görüşüyor

Otonom araç geliştirme çalışmalarına devam eden Toyota, bu alanda yeni bir satın alma yapacak. Özellikle de Lyft’in iştiraki olan Woven Planet, Toyota’nın odağında.

Bu satın alma için Lyft ilk etapta Toyota’ya 200 milyon dolar ödeyecek. Daha sonra 5 yıllık dönem için 350 milyon dolarlık ödeme yapacak. İki şirket, anlaşmanın bu yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanmasını bekliyor.

Anlaşmanın gerçekleşmesi şirket, Ar-Ge harcamalarının bunun sonucunda keskin bir şekilde düşmesini hedefliyor. Toyota yeni satın almayla birlikte seviye 5 otonom sürüş sistemleri için önemli bir adım atmış oldu.

Ayrıca Toyota, Uber Advanced Technologies Group’u satın alan Aurora ile otonom araçlar konusunda çalışıyor. Yani Toyota, araç paylaşım şirketlerinin teknolojilerine bir hayli ilgi duyuyor diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>