Lyft otonom sürüş tesisi kuruyor

0

Araç paylaşım servisi Lyft, Uber ile rekabetine otonom sürüş alanında da devam ediyor.

Uber’in Waymo’dan çaldığı ve kendince modifiye etmeye çalışırken ölümcül kazalara neden olduğu otonom sürüş teknolojisi çalışmalarında aynı hataları yapmak istemeyen Lyft, kendi test tesisini kuruyor. 

Uber insan hayatını hiçe sayarak test yaptı

Uber’in halka açık yollarda ağır kazalara neden olması ve şehir halkının otonom Uber araçlarını yollarda görmek istememesi nedeniyle, kendine ders çıkaran Lfyt, kendi teknolojilerini önce trafiğe kapalı özel tesisinde test edecek.

Lyft için dünya çapında 400 mühendis otonom sürüş teknolojisi geliştiriyor ve bu teknoloji tamamen Lyft’e özel bir çalışma olarak devam ediyor.

Şirket 2020 yılında, Waymo’nun da tercih ettiği Chrysler Pacifia modelinden bir otonom filo kurmayı planlıyor. Bu araçlar test tesisinde tüm zorlu engelleri başarıyla aşarsa, araçlar şehir içinde test sürüşlerine başlayacak.

Uber’in saldırgan ve umursamaz otonom sürüş politikasına oranla insan hayatına saygı gösteren bu politika Lyft’e yine puan kazandıracak gibi görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>