Techinside Google News
Techinside Google News

Mac ve Macbook’lara F-Secure güvenliği

F-Secure ‘ün popüler Freedome VPN servisi, Mac kullanıcılarının kendi İnternet güvenliklerini yönetmesini sağlıyor.
- Advertisement -

freedome-mac-os-800OS X kullanıcıları cihazlarını, kafe, havaalanı ve restoran gibi herkese açık ortamlarda kullanarak bilgisayarlarını tehlikeye açık hale getirebiliyorlar. Ücretsiz WiFi, sağlayan alanlarda siber saldırılar altında veri hırsızlığı ile karşılaşmak ise çok büyük bir olasılık. F-Secure’ ün yeni Mac için Freedom uygulaması, bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Mac kullananların çoğu, ellerindeki cihazları aşırı güvenli gördüğü için, bir önlem alma gereği duymuyor. Mac kullananların yüzde 36’sı  haftada 3’ten fazla halka açık yerlerdeki ücretsiz WiFi’ları kullanıyor. Bu oran PC kullanıcılarında yüzde 13’lerde gözüküyor.

Aynı araştırma Mac kullanıcılarının yüzde 32’sinin, bilgisizlik ya da gerek görmediği için herhangi bir koruma programına ihtiyaç duymadıklarını da gösteriyor. PC kullanıcılarında bu oran yüzde 10 seviyesinde. Bu boşluk, Mac kullanıcıları için büyük riskler oluşturacak hacker saldırılarının ön ayağı.

Mac için Freedome sürümü, basit kullanımlı bir uygulama ile önemli yönetim araçlarını tek bir potada eritiyor. Freedome, hacker’lara ve verinizi ele geçrimeye çalışan kişilere karşı sizi koruyan VPN tünel işlemleri, programla birlikte yapılıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir