Madencilik uygulamaları yasaklandı

0

madencilik uygulamaları

Google Play Store’da bulunan madencilik uygulamaları yasaklandı. Google’ın sahtecilik ve dolandırıcılık karşıtı politikasından madencilik uygulamaları da etkilendi.

Madencilik uygulamaları artık erişime kapalı

Kripto para sektörüne yönelik ilginin artmasıyla, bu alanda madencilik yapan kişi sayısında da artış yaşanıyor. Bunun için madenciler, çeşitli uygulamalar ile akıllı cihaz kullanıcıların GPU veya CPU’larını kullanabiliyor. Google’ın Play Store için hizmet politikasını güncellemesi ile bu uygulamalar Play Store üzerinde yasaklandı. Google’ın uygulamalar aracılığıyla sahtecilik ve dolandırıcılık yapan uygulamaları yasaklamasından, madencilik uygulamaları da nasibini aldı.

Google daha önce Chrome üzerinde madencilik eklentilerini kaldırmıştı. Play Store için de yeni güvenlik politikasını uygulamaya koyan Google, madencilik yapılan uygulamaları mağazadan kaldırdı. Gerekçe olarak ise birçok kullanıcının bu uygulamaların, cep telefonlarının donanımını kullandığından haberinin olmaması gösterildi. Ancak bu durum madencileri çok da olumsuz etkilemeyecek gibi görünüyor.

Kullanıcıların mağazadan indirdiği uygulamalar, cep telefonlarının donanımını kullanarak kripto para çıkarılmasını sağlıyor. Ancak mobil cihazların donanımının, PC bileşenlerine kıyasla çok daha düşük olması nedeniyle bu yöntemle yeterli sayıda kripto para çıkarılamıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>