Magic Leap yatırımcılara 1,4 milyar dolarlık hayal sattı

0

4,5 milyar dolar toplam değere sahip olan sanal gerçeklik şirketi Magic Leap, son yatırımcı görüşmelerinde, yatırımcı adaylarına tamamen hayal ürünü bir şov sergileyerek 1,4 milyar dolarlık fon daha toplamayı başardı.

Magic Leap’in kurucusu ve CEO’su Romy Abovitz, yatırımcılara gösterdikleri The Beast isimli cihazın aslında çok gelişmiş bir lense sahip olduğunu ama bunun ticari ürüne dönüşmesi şimdilik zor bir cihaz olduğunu belirtmesine rağmen bu ayrıntı yatırımcıların şirkete 1,4 milyar dolar yatırmalarını engellemiş değil.

Ortada ürün yok ama para veren çok

Piyasaya çıkacak aslı ürünün, daha basite indirgenmiş bir tür gözlük olacağının altını çizen Abovitz, yine de yatırımcıların gelecekte nasıl bir potansiyele ortak olduklarını görmelerinin önemli olduğunu belirtiyor.

Diğer bir deyişle, Magic Leap, bugün sahip olduğu ve piyasaya sürme ihtimali olan zayıf ürünler için değil de daha ileride geliştirip piyasaya sürebileceği çok daha etkileyici ürünler için bugünden 1,4 milyar dolarlık yatırım almış bulunuyor.

Magic Leap, Microsoft’un Hololens gözlüğü gibi, gerçek dünyanın üzerine hologram görüntüler yerleştirebilen bir teknoloji sunuyor ve eğitimden eğlenceye, iletişimden, trafiğe kadar pek çok alanda geniş bir kullanım potansiyeli bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>