Mark Cuban Bitcoin yorumlarını paylaştı

0

Mark Cuban Bitcoin

Ünlü milyarder Mark Cuban Bitcoin için öngörülerini paylaştı. Cuban, piyasadaki dalgalanma nedeniyle nakit kullanmaya çalıştığını söyledi.

Mark Cuban Bitcoin öngörülerini açıkladı

Birçok analiste göre koronavirüs salgını, tüm dünyada 2008 yılındaki finansal krizden daha büyük bir kriz yaşanmasına neden olacak. Üretim ve hizmet dünyasında önemli aksamalara neden olan bu kriz, kripto para dünyasını da doğrudan etkiliyor.

Amerikalı milyarder Cuban, bu dönemde Bitcoin için kendi önerilerini açıkladı. Cuban’a göre ne kadar süre sonra olacağını bilmediğini ancak 3-5 yıl gibi bir süre sonrasında bu durumdan çok daha iyi olacağımızı söyledi. Cuban şu an piyasasını yara aldığını ve bu nedenle nakit para kullandığını belirtti.

Cuban, Bitcoin için ise kullanımının kolay olması ve herkes için anlaşılabilir olması gerektiğinin önemine dikkat çekti. Bitcoin’in bunu başardığında altına alternatif olacağını söyledi. Ayrıca Cuban Bitcoin’in arkasında yer alan blockchain ve madencilik faaliyetlerinin önemli avantajlar sunduğunu da belirtti.

Cuban’a göre her şeyin kötü gittiği bir senaryoda Bitcoin için iyi gidebilecek bazı şeyler de var. Yani Bitcoin olası bir kötü senaryoda kısmen de olsa avantajlara sahip. Ancak bunun için harekete geçmek gerekiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>