Marka güveni reklamlar ile azalıyor mu?

0

Marka güveni

Yeni bir araştırma, marka güvenil ile dijital reklamlar arasındaki ilişkiyi inceledi. Marka güveni sağlamak için yapılan reklamlar, tam tersi bir etkiye sahip olabilir.

Marka güveni ile dijital reklam ilişkisi

Gün içinde sosyal medyada gezinirken, bir yazı okurken, Google’da arama yaparken, kısacası dijitalde gezinirken reklamlara çok sık maruz kalıyoruz. Sprout Social’ın raporuna göre tüketicilerin eğlenmek ve bilgi almak için kullandığı dijitalde, çok sık reklamla karşılaşmaları markaya olan güveni azaltıyor. Bu araştırmada 1004 sosyal çevrimiçi katılımcıyla anket yapıldı.

Ankete katılanların yüzde 58’ine göre düşüşün en önemli nedeni, genel olarak çok sayıda sosyal reklam gördükleriydi. Diğer şikayetler ise yüzde 32 ilgi çekici olmayan içerik ve yüzde 26 ilgisiz içerik olma hakkındaydı.

Aşağıdaki tabloda ise anket sonuçlarına göre müşterilerin dijital reklamlardan beklentilerini gösteriyor. Buna göre, müşterilerin yüzde 41’i daha çok eğlendirici reklamlar ile karşılaşmak istiyor. Ayrıca kullanıcıların daha çok video ve GIF görmek istediği sonucuna da varıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>