Marriott, Airbnb’ye rakip mi oluyor?

0

Ev paylaşımı üzerine hizmet veren ünlü Airbnb uygulaması, kısa süre önce son dakika otel rzervasyonları yapan HotelTonight uygulamasını satın alarak klasik otelcilik pazarına da el atmıştı.

Devler ev kiralama yarışına giriyor

Şimdi ise dünyanın en büyük otel zincirlerinden  Marriott’un, Airbnb’ye rakip olmak için harekete geçtiği anlaşıldı. ABD’de yüksek profilli 340 emlaktan oluşan bir deneme portföyü ile ev kiralamaya başlayan Marriott’un bu testin sonunda kendi servisini hizmete sokup sokmayacağı şimdilik kesin değil ancak otel rezervasyonlarına el atan Airbnb’ye karşı turistik ev kiralama hizmeti vermeye başlayan Marriott’un girişimi, rekabetin kızışacağını gösteriyor.

Airbnb ise 2020’den önce halka açılmak istiyor ancak Marriott gibi bir devin bu alana el atıp rakip çıkaması şirketin borsada beklediği “rakipsizlik” avantajını ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>