Mastercard CEO’su Banga Bitcoin hakkında konuştu

0

Mastercard CEO’su Banga

Mastercard CEO’su Banga Bitcoin hakkındaki düşünlerini paylaştı. Banga, bu konudaki isteksiz tutumuna devam etti.

Mastercard CEO’su Banga Bitcoin’le ilgilenmediklerini söyledi

Finans ve teknoloji devleri kripto para piyasasına yönelirken, köklü şirketler bu konuda kısmen de olsa temkinli davranıyor. Mastercard ise en sert tutum sergileyen şirketler arasında yer alıyor.

Mastercard CEO’su Banga, Bitcoin konusunda istesizliğini sürdüren yeni açıklamalarda bulundu. Banga, kripto para birimlerinin kendi ağlarında desteklenmeyeceğini söyledi. Stableconiler’in ise düzenlenmiş ve güvenilir bir yapıda, uyum önlemlerini aşmış bir şekilde olması gerektiğini söylüyor.

Banga’ye göre Bitcoin, ödeme aracı olarak kullanılmayacak. Çok hareketli bir yapıda olması ve Bitcoin ile işlem sürelerinin uzun olması Banga’nin dikkat çektiği konular arasında yer alıyor.

Bitcoin’e karşı farklı tutumlar sergilenmeye hale devam ediyor. Visa CEO’su ise Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü söylemişti. Bitcoin’in piyasadaki yerini birkaç yıllık süre içinde daha net bir şekilde görebileceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>