Mastercard Türkiye’den Getir’e önemli transfer!

0

2015 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve yurt dışına açılarak adını birçok ülkede duyuran Getir son dönemde aldığı yatırımlar ile gündemden düşmüyor. Kısa sürede en değerli girişimlerden / şirketlerden birine dönüşen Getir yönetici kadrosuna, Mastercard Türkiye’den bir ismi transfer etti.

Mastercard’ın Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Genel Müdürlüğünü yürüten Yiğit Çağlayan, Getir’in finansal servisler alanında hizmet vermek üzere kuracağı yeni şirketinin CEO’su oldu.

Yiğit Çağlayan, Getir’in yeni şirketinin CEO’su oldu

Getir’in finansal servisler konusunda stratejisini oluşturmasına ve yenilikçi çözümler sunmasına liderlik edecek olan Çağlayan, bankacılık ve ödeme sistemleri konusunda uzun yıllar boyunca deneyim elde eden ve sektörde tanınan bir isim.

1 Ekim tarihinde görevine başlayacak olan Çağlayan daha önce HSBC Türkiye ve İngiltere genel merkezlerinde bireysel bankacılık alanında 15 yıl görev yaptı. Mastercard’da 10 yıl boyunca satış ve dijital ürünler konusunda görev alan ve sonrasında Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Genel Müdürlüğünü üstlenen Çağlayan, Masterpass gibi dijital ürünleri Türkiye’de hayata geçirerek diğer ülkelere ihraç etti.

Getir, Türkiye’deki birçok bölgenin yanı sıra İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa’da hizmet veriyor. Kısa bir süre önce Barselona ve Madrid’e de gelerek İspanya‘ya giriş yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>