MasterCard yeni servisi Send’i tanıttı

0

21132-a1ecb13a_945_556ABD’de Paypal, hesap açarken kullanıcılarını yanılttığı ve kullanıcılarına beklenmedik ücretler çıkardığı için mahkemede anlaşma yoluna giderek ceza ödemeyi kabul ederken, MasterCard Paypal’e ve diğer P2P ödeme sistemlerine rakip olacak yeni servisi Send’i tanıttı.

Send sayesinde kullanıcılar bir banka hesabı belirtmeksizin, üzerinde MasterCard logosu olan kredi kartları veya banka kartları ile Send üzerinde hesap açıp diğer Send üyelerine dijital olarak para yollayabilecekler.

MasterCard sistemin nasıl işlediğine dair henüz detaylı bilgi vermedi ancak ilk aşamada ABD’de geçerli olacak hizmet sayesinde kullanıcıların herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda, dilediği cihazdan hesaplarına ulaşabileceklerinin altını çizdi.

Send sistemine para gönderip almak için bankalar devre dışı kaldığı için, ödemelerin anında kullanıcıların kartına geçeceğinin de altı çizildi.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>