McAfee Skyhigh Networks’ü satın alıyor

0

McAfee Skyhigh

McAfee Skyhigh Networks’ü satın alarak bulut işini güçlendirmek istiyor. Siber güvenlik devi, kullanıma gittikçe artan bulut hizmetlerini daha güvenli hale getireceği belirtiliyor.

McAfee Skyhigh ile siber güvenlik dönemi

Intel’den TPG ile anlaşma yapıldıktan sonra bir kez daha bağımsız bir şirket olan McAfee şirketinin hareketliliği devam ediyor. Siber güvenlik şirketi McAfee yaptığı açıklamada, yeni bulut işletme birimini güçlendirecek Skyhigh Networks’ü satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı. İki şirketin bulut ve uç nokta güvenlik platformlarını birleştirmek için çalıştıklarından anlaşmanın “siber güvenlikte yeni bir dönem” başlayacağını söyledi.

McAfee CEO’su Chris Young: “Skyhigh Networks beş yıl önce, bulut ortamları için olan siber güvenliklerin bir engel oluşturamayacağını öngörüyordu” dedi. Skyhigh CEO’su Rajiv Gupta, şirketin bulut işini yönetmek için McAfee’ye katılacak. Blog yazısında, anlaşmanın Skyhigh’a ürün yol haritasına yatırım yapmak için daha fazla finansal kaynağa erişmesini sağlayacağını söyledi.

McAfee, Intel tarafından 2011 yılında satın alındı ve 2014 yılında Intel Security olarak yeniden markalandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>