McDonald’s veri ihlali yaşadı

0

McDonald's veri ihlali

Tayvan ve Güney Kore’de McDonald’s veri ihlali yaşadı. Bu ihlalle birlikte şirket, kapsamlı bir soruşturma başlattı.

McDonald’s veri ihlali ile hassas bilgilere erişildi

McDonald’s, müşterilerin hassas bilgilerini açığa çıkaran bir veri ihlalinden etkilenen son büyük şirketlerden biri oldu. Dünyanın en büyük burger zinciri, siber saldırganların Güney Kore ve Tayvan’daki müşterilerle ilgili “az sayıda” dosyaya eriştiğini söyledi.

Söz konusu ihlalin teslimat adresleri ve telefon numaralarını içerdiği belirtildi. Firma sözcüsü, “bu dosyalarda listelenen düzenleyicileri ve müşterileri bilgilendirmek” için adımlar atacağını söyledi.

İlk olarak Wall Street Journal tarafından bildirilen ihlalin ayrıntıları, şirketin ağında yetkisiz bir faaliyet tespit edildikten sonra harici bir soruşturma sırasında keşfedildi. Şirket, siber güvenliğe yaptığı “önemli yatırımın” hızlı bir şekilde hareket geçmelerini sağladığını bildirdi. Açıklamada: “Bu araçlar, ağımızdaki son yetkisiz etkinlikleri hızlı bir şekilde belirlememize ve içermemize olanak sağladı. Kapsamlı bir soruşturma yürütüldü ve bu soruşturmayı desteklemek için deneyimli üçüncü taraflarla birlikte çalıştık” denildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>