Medianova’dan ücretsiz webinar platformu: Wezone.io

0

Türk teknoloji şirketi Medianova’nın, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Teknopark’ta kurduğu yazılım ekibinin ilk SaaS projesi olan Wezone.io, hayata geçiyor

İnternet üzerinden yapılan canlı yayınların Türkiye’deki ilk sağlayıcısı konumunda olan Medianova, yurtdışı pazarına açılmaya yönelik attığı küresel adımların yanına bir de SaaS webinar platformu ekledi. Bu hedef doğrultusunda kurulan Wezone, freemium iş modelinde ücretsiz kullanım fırsatı da sunuyor.

Şirketlere büyük kolaylık sağlıyor

Sunum veya eğitim gibi konularda internet üzerinden canlı yayın yapmak isteyen herkesin kullanabileceği Wezone, ücretsiz olma ve anlık aktivasyon gibi özellikleriyle fark yaratıyor. Beta olarak hayatına başlayan Wezone, büyük kurumlarda şirket içi network altyapısına entegre edilerek özellikle telekom, finans ve sağlık gibi sektörlerde kurum içi canlı yayın yapma olanağı da sağlıyor. Wezone ile ilk yılın sonunda 10 bin kullanıcıya ulaşılması bekleniyor.

Wezone.io ile global dünyada fark yaratmayı amaçlıyoruz

Medianova CEO’su Serkan Sevim, şirketin küresel pazardaki hedeflerine yönelik açıklamalar yaptı. “Hem global alanda satış olarak, hem de yıllardır Ar-Ge merkezimizde gelişen CDN platformu ile Gartner ve Frost&Sullivan’ın global araştırma raporlarında yer aldıktan sonra ilerleyen dönemlere yönelik planlarımızı daha da geliştirdik. Bu yöndeki çalışmalarımızın ilki, dünyada hızlı büyüyen web seminer (webinar) sektörüne yönelik platform oldu. www.wezone.io adresinden ulaşılan Wezone’nun beta sürümü ile global dünyada fark yaratacağımız bir ürünün ilk adımını hayata geçirmiş olduk. Önümüzdeki dönemde de küresel ölçekte yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>