Mercedes-Benz araç paylaşım servisi kurdu

0

Otomobil üreticileri araç paylaşım servislerinden uzak duramıyorlar. Otonom sürüş teknolojisinin kullanıma girmesiyle birlikte büyük şehir sakinlerinin otomobil sahibi olma arzusundan vazgeçerek araç paylaşım servisleriyle ulaşım ihtiyacını karşılayacak olması, hayatta kalmak isteyen her otomobil üreticisini kendi araç paylaşım servisini kurup geliştirmeye yönlendiriyor.

Mercedes-Benz de şimdi Avrupa’da hizmet verecek yeni bir araç paylaşım servisi kurmak için harekete geçti. ABD’li paylaşım servisi Via ile ortak yeni bir şirket kuran Mercedes-Benz ilk kez Londra’da hizmet vermeye başlayacak bir shuttle servisi kurmak için 50 milyon dolarlık bütçe ayırdı.

Mercedes’in özellikle Vito modeli araçları, Uber gibi araç paylaşım servisleri tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Mercedes’in şimdi bu avantajını kullanarak, müşteriler arasında tercih edilen güçlü bir araç paylaşım servisi kurmaya çalışacağı düşünülüyor.

Mercedes-Benz’in ana şirketi Daimler de kısa süre önce yine Avrupa’da araç paylaşım sistemiyle çalışan MyTaxi hizmetini satın almıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>